Basit Video Kırpma Programı (Kolay ve Ücretsiz)

Free Crop Video oldukça hafif, kullanması kolay ve gerçekten çok basit bir video kırpıcı yazılımdır. Fakat buradaki basit kelimesini kötü olarak algılamayın. Basit derken işini düzgün yapan, kolayca kullanılan ve fazla karmaşık ayarları olmadan sadece video kırpma işine odaklanan bir programdan söz ediyorum.

Programı kullanmak o kadar basit ve kolay ki birkaç cümleyle rahatlıkla özetlenebilir. Önce üstteki resimde 1 numarayla gösterdiğim + butonuna tıklayarak kırpmak istediğiniz video veya videoları programa aktarın. Ardından kırpmak istediğiniz videoyu listede seçtikten sonra, üstteki resimde 2 numarayla gösterdiğim butona tıklayın.

Açılan kırpma ekranında  ister yüzdelik dilim olarak videoyu kırpabilir, ister X ve Y değerlerini girerek videoyu kırpabilirsiniz. Ben şahsen yüzdelik oran girmenin daha kolay olacağını düşünüyorum. Mesela üstteki resimde %50 girildiği için orijinal video yarı yarıya kırpılacak. Değeri girdikten sonra sağ alt köşedeki OK yazan butona tıklayın.

Kırpacağınız videoları bu şekilde ayarladıktan sonra, pencerenin sağ üst köşesindeki RENDER yazan butona tıklayarak kırpma işlemini tamamlayın. Böylece orijinal video korunacak ve kırpılmış video ayrı bir dosya olarak kaydedilecek. Yine sağ üst köşedeki Settings yazan butona tıklayarak kırpılan videonun formatını değiştirebilirsiniz.

Benzer Sayfalar:


Yorum yapın

TeknoBasit