Bilgisayarda Otomatik Başlayan Programları Kapatma ve İşlemleri Sonlandırma

Process Patrol güçlü bir işlem takip aracı olup, bilgisayarda çalışan işlemleri sürekli kontrol eder. Belleğe yeni eklenen tüm görevleri izler.

Programın sahip olduğu stop list (durdurma listesi) özelliği sayesinde, bilgisayar açıldığı zaman, bu listede yer alan işlemler çalışırsa, Process Patrol programı bu işlemleri kapatır.

Ayrıca programın sahip olduğu Schedular (planlayıcı) aracı sayesinde bilgisayar açıldıktan sonra bile, sizin belirlediğiniz aralıklarla yeniden kontroller gerçekleştirir ve eğer durdurma listesinde yasaklı olan işlemlerden birisi yeniden çalışırsa, anında otomatik olarak kapatır.

Böylece sürekli kendiliğinden otomatik olarak çalışan işlemler bu program tarafından otomatik olarak durdurulur ve sizi büyük bir dertten kurtarır.

Programın arayüzü yukarıdaki ekran görüntüsü resminde görülüyor. İlk olarak en sağdan bir önceki simgeye (trafik ışığına benzeyen ikona) tıklayın. Böylece aşağıdaki pencere açılacak.

Burada Process stop list yazan sol taraftaki listeye eklenen işlemler (görevler-programlar-uygulamalar) yasaklı listede yer alır ve bilgisayar açıldığında eğer çalışıyorsa, otomatik olarak kapatılır.

Bu listeye yeni bir işlem (program) eklemek için Add butonuna tıklayıp programın EXE uzantılı dosyasını seçmeniz yeterli olacaktır.

Programın ana penceresinde en sağdaki duvar saati simgesine tıklayın. Böylece Search Scheduling (Arama Planlayıcısı) açılacak. Burada girdiğiniz zaman aralıklarında Process Patrol programı otomatik olarak kontrol yapacak ve eğer durdurma listesinde yer alan bir işlemle karşılaşırsa, otomatik olarak bu işlemi kapatacak.

Search frequency (arama frekansı), Retry duration( yeniden deneme süresi) ve diğer iki seçeneği kendi ihtiyacınıza uygun olarak girdikten sonra hemen altındaki Automatically search for processes in stop list yazan seçeneğin kutusunu işaretleyiniz.

Hepsi bu kadar. Kafanıza takılan sorular varsa, aşağıdan yorum yazarak yardım isteyebilirsiniz.

Process Patrol İndir (Ücretsiz)

Bu program güvenlik testinden tertemiz çıktı. Programın antivirüs raporunu görmek için tıklayınız.

Benzer Sayfalar:


Yorum yapın

TeknoBasit