Bilgisayarın Otomatik Kapanması Nasıl Engellenir? Engelleme Programı

Don`t Sleep isimli ücretsiz program sayesinde Windows’un güç yönetimi özelliğini geçici bir süreliğine devre dışı bırakabilir ve bu sayede bilgisayarın otomatik kapanmasını engelleyebilirsiniz.

Üstelik yalnızca otomatik kapanma değil, aynı zamanda uyku moduna geçmesi veya ekran koruyucu moduna geçmesini de önleyebilirsiniz.

Dilerseniz özel bir tarih ve saat girerek, bu girilen saatte engellemenin kalkmasını ve eski haline dönmesini sağlayabilirsiniz.

İsterseniz saat ve tarih girmek yerine, sadece belirli bir süre seçip kronometre üzerinden geri sayım sonucu bu süre bittiğinde engellemenin kalkmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin 5 saatliğine otomatik kapanmayı engelleyebilirsiniz.

Don`t Sleep programını mesela bilgisayarınızı belirli bir saatte otomatik kapatmak için veya geçici bir süreliğine ekran koruyucuyu devre dışı bırakmak için de kullanabilirsiniz.

Programın ekran görüntüsü yukarıdaki resimde olduğu gibidir. Buradan sadece Timer kısmından belirli bir gün ve saat seçip, bu tarih ve saat gelene kadar bilgisayarın otomatik kapanmasını engelleyebilirsiniz.

Her şeyi eski haline döndürmek için ise saat girilen yerin altındaki Exit and stop blocking yazan butona tıklamanız veya sağ üst köşedeki Disable seçeneğini işaretlemeniz yeterli olacaktır.

Don`t Sleep İndir

  • Lisans: Ücretsiz
  • Boyut: 70 kb
  • Üretici: Nenad Hrg

Güvenlik Notu: Bu programı virüs taramasından geçirdim ve temiz çıktı. Rapora buradan göz atabilirsiniz.

Benzer Sayfalar:


Yorum yapın

TeknoBasit