En İyi Disk Birleştirme Programı 2017 (Ücretsiz)

Birçok Windows kullanıcısı Disk Birleştirme aracını bilir. En azından bilmeleri gerekir. Harddiski birleştirmek bilgisayarın performansını genel olarak arttırır. Çünkü tüm dosyaların tek bir bölgede depolanması sağlanır.

Windows’un disk birleştirme aracına karşılık çok sayıda başarılı alternatifler bulunuyor. Bence bunlar arasındaki en iyisi kesinlikle UltraDfrag yazılımıdır. Bu program sadece birleştirmekle yetinmez, diğer optimizasyon araçlarını da kullanarak performansı iyileştirir.

UltraDefrag programının son derece basit ve anlaşılır bir arayüzü bulunuyor. Böylece herkes kolaylıkla kullanabiliyor.

Öncelikle programın ana penceresinde 1 numaralı ok  işaretiyle gösterdiğim yerden birleştirmek istediğiniz sürücüyü (sabit disk bölümünü) seçin. Ardından Analyze butonuna tıklayın. Böylece diski analiz edecek ve sonuçları grafiksel olarak haritada gösterecek. Ardından Defragment butonuna tıklayarak disk birleştirme işlemini gerçekleştirin.

Eğer bilgisayarın diğer alanlarını da optimize etmek isterseniz, Optimize yazan butona tıklayarak bunu kolayca yapabilirsiniz.

Son olarak programın ayarlarını değiştirmek için Settings butonuna tıklayınız.

Defragment programı hiçbir zararlı yazılım içermiyor. Antivirüs raporuna buradan bakabilirsiniz. Üstelik bu programı kurarken ve kaldırırken hiçbir sorunla karşılaşmazsınız. İşini düzgün ve hatasız yapan başarılı bir program olduğu için herkese tavsiye ediyorum.

Lisans: Ücretsiz

Ultrafragment İndir (32-bit)

Ultrafragment İndir (64-bit)

Benzer Sayfalar:


Yorum yapın

TeknoBasit