En İyi Kalıcı Silme Programı 2017 Geri Dönüşümsüz Dosya Silme

Belki hala bilmeyenleriniz vardır diye düşünerek şu cümlenin altını çizmek istiyorum: Delete tuşuyla veya Shift+Delete yaparak sildiğiniz dosyalar aslında tamamen silinmiyor. Yani herhangi bir ücretsiz kurtarma yazılımıyla bile geri getirilebilir durumdalar.

Dosyaları güvenli bir şekilde silmek için, yani bir daha geri getirilmesi imkansız olacak bir biçimde temizlemek için bulabileceğiniz en iyi program Eraser yazılımıdır.

Eraser sayesinde dilediğiniz dosya ve klasörü geri dönüşümsüz olarak silebilirsiniz. Bilgisayarın geri dönüşüm kutusunda (çöp kutusu) bulunan tüm dosyaları tek tıkla kalıcı olarak silebiliyor.

Eraser programı silinen dosyaların sabit diskteki yerlerinin üzerine sizin seçtiğiniz 14 farklı modelden birini yazıyor. Üzerine başka veriler yazıldığı için de artık silinmiş olan veriyi kurtarmak mümkün olmuyor.

Eraser programını bizzat kendim test ettim. 120 GB büyüklüğündeki bir hard diskteki boş alanları sildim ve üzerine simple pseudorandom data modelini yazdırdım. Ardından PC Inspector File Recovery programıyla tarama yaptırarak geri getirilmeye uygun olan dosyaları bulmasını sağladım. Sonuçta kurtarabilecek hiçbir dosya bulamadı. Çünkü Eraser programı garantili bir şekilde kalıcı olarak silmişti.

Eraser İndir

Benzer Sayfalar:


Yorum yapın

TeknoBasit