Facebook Toplu Mesaj Silme, Beğeni Kaldırma, Gizleme ve Yedekleme

Normalde Facebook sitesi sizlere toplu işlem yapma imkanı vermez. Fakat bazı Chrome eklentileri bunu mümkün kılıyor. Örneğin Facebook’taki mesajlarınız üzerinde çoklu işlem gerçekleştirebilirsiniz. Mesela belirli bir tarih aralığındaki tüm mesajları silebilir, gizleyebilir, yeniden gösterebilir, beğenisini kaldırabilir veya yedeğini alabilirsiniz.

F___book Post Manager isimli Chrome eklentisi sayesinde tüm bu işlemler çok kolay.

F___book Post Manager Yükle

Eklentiyi yükledikten sonra öncelikle Facebook hesabınızda zaman tüneli sayfanıza gelin.

Kapak fotoğrafınızın sağ alt köşesinde yer alan Hareketler Dökümünü Gör‘e tıklayın.

Az önce yüklediğiniz eklentinin ikonuna tıklayın. Bu ikon tarayıcı ekranının sağ üst köşesinde yer alıyor.

İkona tıklayınca üstteki pencere açılacak. Burada Year (yıl), Month (ay), Text Conatins (bu kelimeleri içeren), Text Not Contains (Bu kelimeleri içermeyen) kısmına yazacağınız kriterler sayesinde hangi zaman aralığında ve hangi özelliklere sahip mesajların listeleneceğini belirleyebilirsiniz.

Ardından bu alanın hemen altındaki Delete (Sil), Hide/Unhide (gizle/göster), Unlike (beğeniyi kaldır) ve Backup (yedekle) butonlarına tıklayarak seçtiğiniz aralıkta listelenen tüm mesajlara bu işlemleri toplu olarak uygulayabilirsiniz.

Not: Olmaz ama eğer olur da eğer işlem çok çok uzun sürerse veya hata verirse, yukarıdaki resimde de görülen Speed yani tarama hızını biraz düşürün. İşe yarayacaktır.

Benzer Sayfalar:


Yorum yapın

TeknoBasit