Telif Hakkı Olmayan Videoları İndirme Siteleri 2017

İnternette telif hakkı olmayan demek aslında Royalty Free demektir. Fakat birçok insan Creative Common Attribution ibaresini telifsiz içerikle karıştırıyor. Oysaki Creative Common Attribution lisansına sahip olan içerikleri kendi projenizde ve sitenizde kullanacaksanız, kaynak göstermek yani referans vermek zorundasınız. Bununla birlikte, Royalty Free denilen telif hakkı olmayan içeriği dilediğiniz gibi ticari ve şahsi projelerinizde ve web sitelerinizde kaynak göstermeden kullanabilirsiniz.

Bu sayfada tamamen telifsiz olarak video indirebileceğiniz 10 internet sitesinin isimlerini ve web adreslerini (URL) paylaşıyorum.

 1. PexelsVideos 
 2. Coverr
 3. Pixabay
 4. Distill 
 5. Life of Vids
 6. IgniteMotion 
 7. Monzoom
 8. HD-Trainings
 9. Videvo
 10. Motion Elements

Örneğin listenin bir numarasında verdiğim PexelsVideos sitesindeki videolara bakıp beğendiğiniz birini indirmek için üzerine tıkladığınız zaman hemen üstteki video sayfası açılacak. Buradan videoyu direk olarak bilgisayara indirmek için sağ tarafındaki Free Download butonuna tıklamak yeterli olacaktır. Bu butonun altında videonun dosya formatı ve boyutu gösterilmektedir.

Benzer Sayfalar:


“Telif Hakkı Olmayan Videoları İndirme Siteleri 2017” üzerine 2 yorum

 1. doğrumu bu Videvo licance yazıyor herhangi bir videoyu tıklıyınca youtube video atıcam kararsız kaldım telif yer mi ingilizce bilmiyince

  Cevapla

Yorum yapın

TeknoBasit