Ücretsiz En İyi Sanal Sürücü Programı CD/DVD İçin (Windows 10/8/7/XP İçin)

MagicDisc programı yani eski adıyla MagicISO Virtual CD/DVD-ROM tamamen ücretsiz olarak sunulanlar arasında en kaliteli CD/DVD emülatör yazılımıdır. Bu programla kolayca yeni sanal CD-DVD sürücüleri oluşturup bunları yönetebilirsiniz. Böylece internetten indirdiğiniz oyunların kalıp dosyalarını CD veya DVD diske yazmadan CD’siz olarak bilgisayarda çalıştırıp oynayabilirsiniz.

MagicDisc programı çok sayıda CD/DVD imaj dosyasını destekler ve CD yada DVD diske yazdırmaya gerek kalmadan direk olarak çalıştırabilir. Örneğin ISO, BIN/CUE, NRG ve UIF gibi popüler imaj formatlarının çoğunu destekliyor.

MagicDisc programının arayüzü oldukça basit olduğu için kullanması gayet kolaydır. Bu programla en çok 15 tane farklı sanal sürücü oluşturabilirsiniz. Bu sayı rakiplerine göre oldukça fazladır. Mesela DAEMON Tools Lite programı yalnızca 4 adet sanal sürücü oluşturabiliyor.

MagicDisc programının diğer özellikleri arasında ISO, NRG, CUE, MDS and CCD formatlarını sıkıştırarak UIF dosyası oluşturma ve UIF dosyasını tersine çevirerek ISO formatına dönüştürme gibi şeyleri sayabiliriz. MagicDisc programının CD/DVD’ye yazdırma özelliği yoktur.

MagicDisc İndir

  • Lisans: Ücretsiz
  • Boyut: 1.29 MB

Benzer Sayfalar:


Yorum yapın

TeknoBasit