Ücretsiz En İyi Virüs Koruma Programı 2017 Zararlı Yazılımları Engelleme Yazılımı

Artık bilgisayardaki virüsleri bulmak ve silmek için antivirüs programlarına dünyanın parasını vermeniz gerekmiyor. NoBot isimli ÜCRETSİZ güvenlik programı sayesinde sisteminizdeki tüm kötü amaçlı yazılımları tespit edebilir temizleyebilirsiniz.

NoBot programının rakiplerinden farkı ise VirusTotal servisiyle uyumlu çalışmasıdır. NoBot programını bilgisayara yüklemeniz bile gerekmiyor. Kurulumsuz (portable) olduğu için sadece çift tıklayarak ve hiçbir kurulum yapmadan direk olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

NoBot programını çalıştırdıktan sonra en üstteki sekmelerden Scan sekmesine tıklayın ve açılan ekranda Scan butonuna tıklayın. Böylece bilgisayardaki bütün dosyaları tek tek hızlı bir şekilde tarayacak. Taranan dosyalardan şüpheli olanlar Type sütunu içerisinde Suspicious.File şeklinde belirtilir.  Eğer şüpheli bir dosya ile karşılaşırsa, hemen bu dosyayı Virustotal.com üzerinden otomatik olarak virüs testine sokmak için önce dosyanın kutusunu işaretleyin ve ardından Scan File butonuna tıklayın. Virustotal.com servisinde 60 dan fazla dünyaca ünlü antivirüs ve güvenlik programı bulunuyor.

Şüpheli dosyayı Virustotal üzerinden dünyanın en iyi güvenlik programlarıyla çok hızlı bir şekilde taratarak herhangi bir virüs içerip içermediğini kesin olarak anlar. Eğer dosyada virüs veya kötü amaçlı başka bir yazılım tespit edilirse, size bildirir. Virüslü dosyayı karantinaya alarak hemen etkisiz hale getirip ondan kurtulabilirsiniz.

NoBot programını ücretsiz olarak indirmek için tıklayınız.

Programın seçenekler (settings) ekranı aşağıda verilmiştir.

Benzer Sayfalar:


Yorum yapın

TeknoBasit