Imgur’a yükleme yapabilen ekran görüntüsü alma programları

Eğer Imgur.com sitesine üyeliğiniz varsa aşağıdaki 5 ekran resmi çekme programından faydalanarak yakaladığınız ekran görüntülerini tek tıkla Imgur hesabınıza kolayca yükleyebilirsiniz.

Fakat öncelikle bu 5 programın veya bu işi yapabilecek herhangi diğer alternatif programların Imgur sitesi tarafından onaylanması gerekiyor. Onaylama işlemi ise pin koduyla yapılır. Programın içinden Umgur.com’a yükleme seçeneğine tıkladığınız zaman zaten sizi otomatik olarak hesabınıza giriş yapacağınız bir ekrana yönlendirir ve giriş yaptıktan sonra bu programın hesabınıza yükleme yapma izni vermeniz için sizden onay ister ve pin kodunu girmeniz gerekir. İzin vererek artık yüklemeye başlayabilirsiniz.

Aşağıdaki ekran görüntüsü programlarının Imgur’a upload özelliği bulunuyor. Bu listede sadece benim favorim olan Screenpic programının özelliklerini ve nasıl ekran görüntüsü çekip Imgur’a yükleyeceğinizi anlattım. Diğerlerinin ise resmi web sayfalarını paylaşıyorum.

1- Screenpic

2- Lightscreen

3- My Imgur

4- ShareX

5- Greenshot

Screenpic

Screenpic ücretsiz bir ekran görüntüsü yakalama yazılımıdır ve Imgur sitesine direk yükleme yapabilir. Yükleme yapmadan önce ekran görüntüsü resmini düzenleyebilirsiniz.

Örneğin resmin üzerine yazılar yazabilir, şekiller ekleyebilir, bazı kısımları vurgulayabilir, kırpabilir, kesip atabilir ve boyutunu küçültebilir/büyütebilirsiniz. Mesela ekran görüntüsü resminin üstüne ok işaretleri koyabilir, farklı simgeler ekleyerek daha açıklayıcı bir hale getirebilirsiniz. Üstelik şekilli yazı tiplerinden birini seçerek resmin üzerine yorumlar yazabilirsiniz. Tüm bu şekilli yazılar, işaretler ve simgeler programın içerisinde hazır olarak geliyor.

Programı indirip kurduktan sonra sistem tepsisine yerleşen simgesine tıklayarak ayarlarına girip değiştirebilirsiniz.

Ekran görüntüsü yakalamak için klavyedeki Print Screen (Prt Sc) tuşuna basabilirsiniz. Çekilen ekran resmi otomatik olarak programın resim düzenleyicisi penceresinde açılır ve buradan çeşitli düzenleme araçlarıyla resmi düzenleyebilirsiniz. Düzenlemenin ardından pencerenin sağ alt köşesindeki Publish to Imgur.com yazan butona tıklayın. Yükleme tamamlandıktan sonra size resmin URL adresi gösterilecektir. Bu URL adresini istediğiniz platformda başkalarıyla paylaşabilir yada sitenize ekleyebilirsiniz.

Programı ücretsiz olarak indirmek için tıklayınız.

Benzer Sayfalar:


Yorum yapın

TeknoBasit