Windows Kayıt Defteri Hata Düzeltme ve Onarma Programı

Windows işletim sistemlerinde Kayıt Defteri (Registry) en önemli bileşenlerinden biridir. Bilgisayarı uzun süreler kullandığınız zaman, kayıt defterinde bir takım hatalar meydana gelebilir. Özellikle de sık sık yeni programlar yükleyip daha sonra kaldıran kimselerdenseniz, zamanla Kayıt Defterinde çeşitli hatalar ve geçersiz girdiler oluşabilir. Bu da bilgisayarın performans kaybederek yavaş çalışmasına neden olur.

Windows’un kayıt defterine onarım ve temizlik yaparak performansı arttırabilir ve sistem hatalarının önüne geçebilirsiniz.

Bu alanda bulabileceğiniz en iyi ücretsi program ise, bana göre Eusing Free Registry Cleaner yazılımıdır. Bu programla bilgisayarda tarama yaptırın. Taramanın sonunda bulunan geçersiz ve bozuk girdileri ister tek tek seçerek, ister toplu bir şekilde silebilirsiniz.

Programı yükleyip çalıştırdığınız zaman yukarıdaki gibi bir pencere açılacak ve sizden kayıt kodu girmenizi isteyecek. Aslında bu program ücretsizdir fakat üretici firma bu kayıt kodunu vermek için Paypal üzerinden dilediğiniz bir miktarda bağış yapmanızı rica ediyor. Ama Paypal ülkemizde kapatıldığı için zaten bu mümkün değil.

Bu nedenle programı ücretsiz ve sınırsız olarak kullanmak için sadece gösterdiğim Skip yazan butona tıklamanız yeterlidir. Program her açıldığında Skip butonuna tıklayarak tüm özelliklerinden sınırsızca hiçbir kısıtlama olmadan yararlanabilirsiniz.

Kayıt Defteri sorunlarını bulmak amacıyla tarama yaptırmak için üstteki resimde gösterdiğim “Scan registry issues” linkine tıklayın. Hemen taramaya başlayacaktır.

Tarama birazdan bitecektir. Bitince aşağıdaki resimde gösterdiğim Repair registry issues yazan linke tıklayın. Böylece tüm bozuk ve geçersiz girdileri temizleyecek ve onaracaktır.

Eğer temizliğin ardından bilgisayarda beklenmeyen bir hata ile karşılaşırsanız, endişe etmeye hiç gerek yok. Sadece son tıkladığınız linkin hemen altındaki Restore previous registry linkine tıklamanız yeterli olacaktır. Bilgisayarınızın kayıt defterini eski haline hemen döndürecektir.

Eusing Free Registry Cleaner İndir

  • Lisans: Ücretsiz
  • Boyut: 961 kb
  • Üretici: Eusing Software

Benzer Sayfalar:


Yorum yapın

TeknoBasit