Windows Movie Maker İle Videoya Yazı Ekleme Nasıl Yapılır?

Hem tamamen ücretsiz hem de Türkçe dil desteğine sahip olanlar içinde bulabileceğiniz en iyi video düzenleme programı hala Windows Movie Maker’dır.

Windows Movie Maker Son Sürüm İndir (Türkçe)

Bu programla videoların üzerine yazı yazmak aslında çok kolay ve basit bir işlem. Burada nasıl yapıldığını resimlerle kısaca gösteriyorum.

Öncelikle programı açtıktan sonra sol üst köşedeki Video ve fotoğraf ekle yazan butona tıklayın ve programa video dosyasını aktarın.

Ardından listelenen video karelerinden ilkini seçin ve Metin Araçları‘nı açarak üstteki resmin sağ üst köşesinde görülen şablonlardan birini seçin. Bu şablonlar yazıyı videonun neresine yerleştireceğinizi belirliyor. Ben bu örnekte video ekranının tam ortasına yerleştirdim.

Şablonu seçtiğiniz zaman zaten videonun üzerine eklenen metin yer tutucuyu göreceksiniz. Buraya dilediğiniz yazıyı yazabilirsiniz.

İsterseniz program penceresinin sol üst köşesinden yazının fontunu, boyutunu, arka plan rengini ve şeklini değiştirebilirsiniz.

Başlangıç zamanı ve Metnin süresi kısımlarından faydalanarak ise yazdığınız yazının ekranda tam olarak ne zaman gösterileceğini ve toplam kaç saniye (yada dakika) gözükeceğini belirleyebilirsiniz.

Benzer Sayfalar:


Yorum yapın

TeknoBasit